Od dawna producenci opakowań stają przed problemem, jak zapakować towar dobrze i tanio. Można używać opakowań kartonowych, jednak ich trwałość jest ograniczona. Dodatkowo tektura falista nie jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Rozwiązaniem problemu może być używanie opakowań z tworzywa sztucznego np. PCV.
Najczęściej używane są tacki oraz blistry, ponieważ pozwalają na efektowne zapakowanie różnych przedmiotów. Z uwagi na to że użyte jest tworzywo sztuczne, można wykonywać opakowania transparentne, czyli mówiąc po prostu – przeźroczyste. Można zapakować produkty z wielu róznych branży: spożywczej, jubilerskiej, kosmetycznej. W przypadku opakowań spożywczych możliwe jest dostarczenie certyfikatów potwierdzających brak zagrożeń dla zdrowia.
Przed wykonaniem opakowania trzeba wykonać projekt, następnie próbny model. Po jego sprawdzeniu można nanieść poprawki i wykonać wykrojnik do maszyny sztancującej.
Wiele produktów spożywczych pakowanych jest w tacki standardowe oraz samonośne. Przykładem tacek samonośnych są np. tacji na jajka. W tym wypadku tacka znajdująca się powyżej styka się z tacka niższą. W ten sposób pakuje się towary nie odporne na zgniatanie, czyli np. jajka lub sprzęt elektroniczny. Opakowania takie mogą posiadać nadruk sitodrukowy lub naklejone etykiety. Konstrukcja pudełek z PCV może być klejona lub tylko składana, w zależności od zastosowania.
Opakowania mogą posiadać różne rozmiary, jednak opakowania transparentne są mniejsze niż opakowania przemysłowe.Przed wykonaniem opakowania trzeba wykonać projekt, następnie próbny model. Po jego sprawdzeniu można nanieść poprawki i wykonać wykrojnik do maszyny sztancującej.