Wisła kraina Beskidów

Wisła to wspaniała miejscowość turystyczna, odwiedzana corocznie przez tysiące turystów praktycznie z całego świata. Wisła posiada wiele atrakcji turystycznych i setki kilometrów różnego poziomu trudności szlaków turystycznych, ale tak naprawdę jest rozpoznawalna dzięki Małyszowi. Miasto w chwili obecnej organizuje puchar świata w skokach narciarskich, który przyciąga tłumy i oczywiście idzie za tym brak miejsc parkingowych, dlatego zalecamy korzystanie z taxi Wisła aby udać się pod skocznie narciarską.

Wspomniana firma taksówkarska posiada wszystkie auta z napędem na cztery koła co umożliwia dostanie się również zimą do wszystkich wyciągów narciarskich oraz pensjonatów i kwater znajdujących się na szczytach pięknych beskidzkich gór.

Miasto Wisła organizuje również wiele imprez latem, a jedną z najpopularniejszych jest Tydzień kultury beskidzkiej. W tym okresie ciężko tu o wolne miejsca noclegowe, a turystów w Wiśle jest dosłownie ” masa ” gdyż niema nawet jak przejść. W tygodniu kultury beskidzkiej kwitną życiem wszystkie jadalnie z produktami regionalnymi, a nasze uszy zaspokoi śpiew zespołów z całego świata. Wybierając się na tydzień kultury Beskidzkiej warto poszukać noclegów już nawet pół roku wcześniej, aby na sam koniec nie mieć z tym problemu.

Kolejnymi hucznymi imprezami są Piknik Country oraz Dożynki. Oby dwie imprezy odbywają się latem, a dokładniej w wakacje szkolne, co sprawia, że na Wiśle jest dużo młodzieży.

Dużym walorem Wisły jest Barania Góra to właśnie tu powstaje rzeka Wisła. Podróż samymi szlakami na Baranią Górę jest bardzo przyjemna i można odpocząć od zgiełku pracy. Szlaki na Baranią Góre prowadzą z wielu stron i na każdym z nich zobaczymy piękne widoki pasma Beskidzkich Gór.

Będąc w Wiśle warto zwiedzić najciekawsze atrakcje jak :

– Zameczek Prezydencki
– Skocznie narciarską
– Muzeum Beskidzkie
– Galerie sportową Adama Małysza
– Zameczek Myśliwski
– Kaskade rodła

Dla chcących większych wrażeń możemy skorzystać z przejazdów OFF Roadowych extreme na ostrych Wiślańskich skarpach. W samym centrum dla rozmaicenia czasu czeka na ciebie fantastyczny park linowy oraz Paintball. Zimą turystyka kwitnie głównie na wyciągach narciarskich których Wisła posiada wiele. Jeden z najczęściej odwiedzanych wyciagów jest Soszów zlokalizowany w Wiśle-Jawornik.

Dodaj komentarz